Úvod  >  O Typo3

O Typo3

Typo3 je jeden z nejkomplexnějších OpenSource systémů pro správu obsahu. Pracuje s technologiemi PHP a MySQL. Hlavní předností toho CMS je jeho velmi široké spektrum využití, velké množství pluginů a rozšíření a jejich relativní snadnost přizpůsobení.

Mnozí uživatelé zatracují tento systém pro jeho složitost. Ačkoliv i skalní zastánci systému musí uznat, že v některých oblastech je Typo3 uživatelsky méně přívětivé, je důležité zdůraznit, že to je vyváženo flexibilitou a "ohnutelností" systému.

I to je důvod proč je systém využíván spíše pro velké a náročné projekty s pravděpodobným rozvojem z ohledu návštěvnosti, funkčnosti i objemu.

Mezinárodní využití

Zemí, ve které je Typo3 (společně s e-shop CMS Magento) nejoblíbenějším OpenSource systémem, je Německo a dále rovněž zbytek anglofonních zemí sousedících s ním. No řekněme si, není vše německé kvalitnější než u nás..? :-)

Za zamyšlení to stojí.. Němci by si při své preciznosti něco nefunčkního zcela jistě tak neoblíbili. I to je důkaz vysokého užitku, který může přinést Typo3.