Implementace html/css šablony
Typo3 je flexbilní i co se týče vypisování html tříd a ID - proto je nutné zvolenou šablonu upravit pro to, co Typo3 vypisuje, nebo upravit Typo3 tak, aby se shodovalo s existující šablonou.
První způsob je rozhodně méně nákladný.
Nasazení CSS šablon na Typo3
Šablony pro Typo3 sice neumožňují tak snadnou implementaci jako na WordPress, o to větší ale poskytují flexibilitu v umisťování značek, vytváření pravidel a podmínek. Pro implementaci html/css šablon se používají dvě hlavní metody:
Templavoila
Často vychvalovaný plugin pro Typo3, který umožňuje snadné zvolení značek v nahrané šabloně. Jednoduše se vybere příslušný html tag ve struktuře šablony, zvolí se typ obsahu a vše je hotovo.
Hlavní výhodou této metody je její jednoduchost, rychlost a přehlednost. Je využívána především začínajícími "typaři".
Nevýhodou je menší flexibilita spočívající především v umisťování uživatelsky nadefinovaných značek, upravování výpis body tagů atp.
Template Auto-parser
Plugin využívaný především zkušenými profesionály poskytující oproti první zmíněné metodě plnou flexibilitu. Nadefinujete si libovolný počet šablon, libovolně nakombinujete pravidla jejich použití, vypíšete pro každou jiný body tag, použijete každou s jinou jazykovou mutací...
To vše (defaultní) plugin umožňuje, daní je ale vyšší složitost na prvotní uchopení. Po plném pochopení jeho principů se ale již nejedná o nic složitého.